Меню сайту
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Червень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Архів записів
Наше опитування
Як на Вашу думку, чи потрібний науково-технічний напрям сучасним дітям (учням)?
Всього відповідей: 22
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту
 • Офіційьний блог
 • uCoz Спільнота
 • FAQ по системі
 • База знань uCoz
 • П`ятниця, 21.06.2024, 06:36
  Вітаю Вас Гість | RSS
  Головна | Реєстрація | Вхід
  ШЕПЕТІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ ТВОРЧОСТІ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ

  ***13.03.2020р.        Практична робота №21.         Розкрій матеріалу та обтягування каркаса повітряного змія.

   

   

                       Роботу починаємо з вибору матеріалу для обтягування повітряного змія. Існують  такі матеріали для цих цілей: 

                                                    - папір

                                                    - целофанова плівка

                                                        - тканина

                                                    - капронова нитка з голкою

                                                    - клей 505

                      Коли повітряний змій виготовляеться вперше, то спочатку його обтягуемо бумагою, щоб перевірити цого літні якості і якщо змій літае добре, ми тоді вже замінюємо   папір на інший матеріал. Бо папір не довговічний і буде треба часто цого ремонтувати. Для нашого првітряного змія ми обираемо - тканину.

                      Тканину використовуємо із старої парасольки, це дуже міцна тканина, яка не пропускає ні повітря, ні вологу  і має малу вагу.  На змаганнях повітряних зміїв стендова оцінка візначаеться из того, з якого матеріалу зроблений повітряний змій. Максимум можна отримати за тканину.

                      Отож, вибираємо тканину , яка в кого є. Розташовуемо каркас повітряного змія на рівній поверхні. Вибрану тканину підкладаємо під каркас.

   Максимально розпрямляємо її. Потім відміряємо від крайніх рейок каркаса змія відстань 3-4 см. Маркером, або шматочком мила прокреслюємо пряму лінію. Так робимо і по остальних краях каркасу.Якщо тканини з одного шматка не вистачає, то можна взяти тканину іншого коліру та доточити до першого шматка. Підбір тканини, кольору залежить від наявності матеріалу. Бажано робити його яскравим смугастим.

           Ножицями вирізаємо тканину по прокреслених лініях. Якщо полотно складається з декількох частин, то треба їх приладнати ожне до другого спочатку скотчем. (щоб не пересувались при зшиванні).

           Після цього знов накладаємо каркас змія на вирізану заготовку. Завертаємо край тканини з одного боку каркасу змія. Для зручності закріплюємо його спочатку скотчем. Так робимо з усіма сторонами каркасу повітряного змія. Полотно повинно бути максимально натягнутим, без великих зморшок.

            Для слідуючого кроку нам потрібно буде голка та капронова нитка. Тепер обшиваємо сторони каркаса. Шити треба так, щоби нитка проходила навколо планки каркаса. Слідкуємо за тканиною, щоб не зрушила з свого місця. На початку та прикінці планки фіксуємо нитку. Всі вузли промазуємо 505 клеєм. 

           Після цього робимо шилом отвіри для вуздечки та хвоста повітряного змія. Все, наш змій одягнутий. та чекатиме  подальших операцій.

   

   

   

   

        Керівник гуртка                                  О.Г. Міщурін

   

   

   

   

   

  18.03.2020р.       Коробчатий змій. Порівняння двох конструкцій.

   

   

                           Вже в самій назві цих зміїв видно різницю. Коробчатий змій має більш складну конструкцію і зібраний у двох плоскостях, вертикальної та горизонтальної.  Плоский змій має тільки одну плоскість- горизонтальну. Виходячи з цього , коробчатий змій має більшу площу опори ніж плоский. Тому і підйомна сила у коробчатого змія більша. Але завдяки його більшій ваги, йому треба і сильнійший вітер.

                           Плоский змій легше і тому може підніматись у повітря і при слабкому вітрі. Завдяки боковим поверхням коробчатий змій має більш стабільний політ у горизонтальній площі ніж плоский  змій.

                            Суттевою відзнакою коробчатого змія від плоского є відсутність хвоста. Для чого потрібен хвіст для повітряного змія? Плоский змій під впливом повітряного потоку підіймається до гори, від свободного політа його утримає нитка, але від бокового скользіння його нічого не утримає, тому він і намагається завжди "утекти" в бік. Але хвіст не дозволяе йому це зробити і розвертає його назад.

                            У коробчатого змія є бокові поверхні, які заважають змію піти в сторону. Тому він літає і без хвоста. Але для прикраси змія можна йому почипити красивий, яскравий хвіст.

                            У плоского змія ще є пара бокових хвостів, вони призначені для того, щоб змій під впливом поривів вітру не завалювався в " штопор". 

                             У коробчатого змія цю функцію віконують знов таки бокові поверхні.

                              Ще одна відзнака між цими конструкциями, це- вуздечка, вона теж прив"язується по-різному. І вуздечка і хвіст повітряних зміїв, як правило підбирається при пробних іспитах. 

                                   Вам треба знати, що при проведенні змагань кожен повітряний змій має бути оцінений . Існує оціночна таблиця, згідно якій суддя проводить стендовий огляд кожної моделі. Туди входить і якість виготовлення , і мтеріал, з якого зроблен змій, прикраси, аплікація , наявність різних кольорів на полотні змія, креслення змія,як виконана конструкція, розбірна, чи ні. І за всі ці питання змій отримує певну кількість балів. чим більше, тим краще. 

                                  Другй єтап змагань,це-безпосередньо якість польоту. Висота, стабільність , керованість, кут підйому. І потім з суми балів за два єтапи змагань складається зайняте місце.

                                   Коробчаті та плоскі змії оцінюються однаково. за однією таблицею. Так, що робіть якісні повітряні змії і перемагайте на змаганнях.

   

   

  Керівник гуртка                                            О.Г. Міщурін

   

   

   

  20.03.2020 р., 25.03. 2020р.

                                          Практична робота  №22. Практична робота №23.   Складання креслення повітряного змія , 

                                                                    виготовлення деталей кріплення каркасу повітряного змія.                                                                                                                                                          .                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   .

                                                        М,Т,З.: -дві рєйки для змія.

                                                                   - капронові нитки.

                                                                   -лобзик

                                                                   -клей ПВА

                                                                  -монтажний ніж

                                                                  -шурупи

                                                                  -викрутка              

                                                                  -ножинці         

   

                  1.  Як я розповідав вам, що люба конструкція починається з креслення. Конструювання повітряних зміїв не виключення. Тому сьогодні ми розглянемо як складається креслення повітряного змія.

                 Креслення  любої деталі завжди виконується у трьох проєкціях.  -вид    збоку

                                                                                                                              -вид зпереду

                                                                                                                              -вид зверху

               Але на прєкції "вид зверху" на другій половині виконується ще "вид знизу". Тобто, ліва сторона креслення буде відображати вид зверху, а права-вид знизу.

        Розглянемо з чого складається креслення. На аркуші паперу креслиться: 

                                              - рамка; відступаете від крайов аркушу по 5 мм і проводите лінії, на лівомуц краю аркушу відмічаетє 20 мм.

                                              -таблиця ; у правому нижньому куті креслится рамка, де відображаються дані креслення,хто віконував, назва креслення, масштаб,  - дата креслення,  -види проєкцій виробу.

                  При проведенні змагань необхідно мати креслення , виконане на аркуші формата А3. Креслення виконуеться простим олівцем. Всі підписи здійснюються шрифтом з нахилом у 60 градусів. 

                    

                 2.  Кріплення деталей каркаса повітряного змія у різних моделях здійснюється по-різному. Розглянемо плоский змій. Основу його складає  каркас у вигляді хреста.  Тому нам треба закріпити 2 планки між собою під кутом 90*.

   

                      Існує декілько способів:  1). - відиіряємо необхідну нам відстань місця з"єднування, відмічаємо, прикладуємо одну плану до іншої, прямокутною лінійкою виставляємо прямий кут, змащюємо місце склєювання клеєм 505. Ще раз перевіряємо прямий кут(кут важливо не порушити). Потім за допомогоєї капронової нитки міцно фіксуємо цє місце.

   

                       Після цього місто скріплення добре обмазуємо клеєм ПВА. Даємо просохнути.

                                                                  2).- другй спосіб називається " в півдерева". на місці з"єднання на одній планці  відмічаємо ширину другої, на другій-ширину першій. Лобзиком по відміченим лініям пропилюємо рейки до їх половини товщини. Це робимо на обох рейках.

   

   Монтажним ножем зрізаємо зайву деревину у пропилах і отримуємо паз на обох рейках.  Змащуємо пази клеєм ПВА та вставляємо в них рейки . Знову трикутником виставляємо кут у 90*.Потім  капроновою ниткою скріплюємо місце з"єднання. Даємо висохнути.

   

                                                                   3).-для більш міцного з"єднання використовується "шина". Для цього все робимо, як в пункті 2, потім берем пластину з алюмінію, фанери,пластика, жерсті та вирізаємо робм, або трикутник з вершинами кутів  відстающих від місця скріплення рейок на 5-6 см.

   

  Відмічаємо місця для отвірів та просвердлюємо їх свердлом діаметром 2 мм.  Потім прикладаємо ці пластини  до рейок і помічаємо місця свердління отвірів під шурупи. Просвердлюємо їх. Якщо це не зробити , шурупи можуть розколоти планку. Далі викруткою легенько завертаємо шурупи і скріплюємо наши "шини" з каркасом змія.

   

                                                                    4).-можна робити скріплення цих рейок за допомогою хрестовини, але у нас такої змоги  немає.      Це кріплення підходить коли каркас збирається з трубок.  

   

   

   

  Керівник гуртка                                       О.Г.Міщурін.

                                                                        

   

   

   

  27.03.2020 р.  

   

                              Практична робота №24 Виготовлення лонжеронів та розпорних рейок.

   

                             М.Т.З.:- Заготовки для лонжеронів.  4 шт.

                                         - ножівка по металу.

                                         - рубанок

                                         -наждачний папір               

                                         - капронові нитки.

                                         - клей ПВА.

                               Що таке лонжерони у повітряного змія. Лонжерон це- продольні планки на яких збирається вся конструкція повітряного змія. Вони можуть бути виготовлені з карбонових трубок, з дерев"яних рейок, алюмінієвого профіля, бамбука.

                               Лонжерони несуть максимальне навантаження, яке тільки отримує повітряний змій у повітрі. Ми розглянемо віготовлення лонжеронів з деревини. Ми маємо дерев"ні рейки довжиною 1.20 м. и товщиною 1см. А нам треба планки товщиною 0.5 см. і довжиною 80 см.

                               Для того, щоби зменшити товщину рейки нам знадобиться  - РУБАНОК-це столярний інструмент, призначений для стругання досок. Лінійкою відміряємо потрібну нам товщину-5 мм.Проводим олівцем лінію вздовж всій планки. Закріплюємо планку на столі так, щоб ми бачили лінію.

                              Беремо рубанок в правую руку , ліву кладемо на ручку рубанка. Повільними рухами вздовж рейки починаємо стругати. Не забуваємо про міри безпеки!!! Підігнавши розмір планки до необхідного, відміряємо 80 см. і відрізаємо ножівкю по металу. Потім наждачним папіром відшліфовуємо поверхні рейок. Для повної готовності фарбуємо їх в яскравий колір. далі ми відмічаемо і просвердлюємо отвіри в двох рейках, де будє закріплятися вуздечка.

                               Залишилось зробити роспорні планки, вони призначені для придання повітряному змію необхідної форми  і міцності. Процес виготовлення распорних планок аналогчний тому як ми зробили лонжерони. Тільки розміри у планок будуть 48 см. На кінцях розпорних планок ми приладнаємо упори, які дозволять їм утримоватись на лонжеронах.

                                На цьому віготовлення лонжеронів та розпорних планок закінчено. Наступне питання- зборка коробчатого змія.

   

   

   

  Керівник гуртка                                              О.Г.Міщурін.   

   

   

   

   

  01.04.2020р.              Коробчатий змій Коді. Розгляд зовнішнього виду конструкції.

   

                           Коробчатий змій Коді це обьемний змій складної конструкції. Він характеризується високими політними якостями, за рахунок своєї

  конструкціі. Розглянемо конструкцію цього повітряного змія.

   

                            Коробчатий змій Коді це прямокутна об"емна конструкция, яка складається з 4-х лонжеронів, та 4-х розпорних планок. Уся ця

  конструкція обтянута покриттям. Особливостю конструкції повітряного змія Коді це додаткові площини, які  підвищує підйомну силу та рівновагу

  у польоті. 

                           Основу повітряного змія Коді складає 4 лонжерона довжиною -1320 мм.,та 4 розпорні планки, довжиною-1160 мм. Лонжерони

  мають  круглий діаметр та мають товщину в центрі 10-12 мм. та звужуються в кінці до 8-10 мм. Такі ж самі мають розміри і розпорних планок.

                           При повному збиранні повітряного змія він буде мати такі розміри: Довжина-1320мм.   

                                                                                                                                           Ширина-800 мм.

                                                                                                                                            Висота-300 мм.

                           Обтяжка змія буде складатися з двох частин по краям змія. На відстані від края лонжерона 10 см. розміщуємо полотно обтяжки шириною 400 мм. Між обтяжками в нормі буде 500 мм.

                            Розпорні планки повинні бути розташовані так, щоб з одного боку вони виступали на 20 см. з іншого на 11 см. 

   

   

   

  Керівник гуртка                                  О.Г.Міщурін.

                              

   

   

   

  03.04 .02020 р.             Практична робота № 25          Розкрій обшивки повітряного змія. Виготовлення каркасу.

   08.04.2020р.                Практична робота №26           Збирання моделі повітряного змія.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                               М.Т.З. -  Дерев"яні рейки  8 шт довжиною більше 1320 мм,                                                                                                                                                                товщиною 15 мм. 

                                                                       - Тканина для обтягування змія.

                                                                       -Нитки с голкою 

                                                                       -Скотч.

                                                                       -Капронова нитка.     

                                                                       -Ножівка по металу  

                                                                       -Рубанок.

                                                                       -штанген-циркуль.

                                  Виготовлення каркасу змія починаємо з віготовлення лонжеронів та розпорних планок. Беремо 2 рейки, відміряємо 1320 мм

  . інші 2  рейки відміряємо по 1160 мм. і  відрізаємо. Тепер починаємо доведення планок до необхідних розмірів. Нам треба придати квадратним

  планкам круглу форму. Для цього нам потрібно відміряти центр планок. Потім від центру до краю починаємо рубанком стругати рейку.

                                  Нагадую про міри техніки безпеки при роботі з колючо-ріжучими інструментами.

             Штанген-циркулем періодично перевіряємо діаметр рейки. Намагаємося придати округлу фрму планці. Остаточну підгонку здійснюємо за

  допомогю опилка та наждачного паперу. Так робимо з усіма планками. Все, планки наші готові, переходимо до розкрою обтяжки змія.

   

                       По-перше , замірюємо періметр змія , замірюємо загальну дліну кожної сторони. . Вона складатиме 220 см., враховуючи , що їх  дві ,

  то взагалі буде -440 см. Ширина повинна бути 44 см. Якщо цільного шматка тканини немає, то зшиваємо з декількох. На тканині розмічаємо

  місця , де будуть розташовані лонжерони. Прошиваємо  тканину так, щоб в них можна було просунути  лонжерони. В місцях, де будуть виходити

  розпорні планки, робимо вирізи. В цих вирізах закріплюємо капронову нитку з запасом, щоб можна було вставити в неї розпорну планку. 

                       Якщо тканина штучна, то края її опалюємо, щоб края не висипалися, якщо  натуральна, то края заклеюємо скотчем з двох сторін.

  Все, всі деталі  для майбутнього змія готові, тепер можна приступати до зборки.

                       Просовуемо лонжерони в зроблені  в тканині кішені. Края лонжеронів повинні виступати за края тканини на 10 см. Потім вставляємо

  розпорні планки в зроблені у тканині вирізи і закріплюємо їх на капроновій нитці. Регулюємо натяжіння тканини натягуючи, або послабляючі

  капронову нитку. 

                       Тепер робимо вуздечку. Для цього просвердлюємо на кінцях лонжеронів(однієї пари) отвіри для ниток вуздечкі.  Теж саме робимо

    на лонжероні  в тому місці де починається матерія другої половини обтяжки. Просовуємо капронові нитки в отвіри на лонжеронах . Зв"язуємо їх

  в один вузол  на відстані 60 см від крайніх отвірів на лонжеронах. Все, змій готов до випробувань.

    

   

   

   

   

  Керівник       гуртка                        О.Г. Міщурін.

  Шепетівський центр науково-технічної творчості учнівської молоді © 2024
  Створити безкоштовний сайт на uCoz