Учити дитину жити в соціумі;
дати можливість творити, розвиватися, формувати свою індивідуальність;
цікаво і захоплююче проводити своє дозвілля;
примножувати те, що закладено у дитині природою;
орієнтуватися у безмежному просторі науково-технічного прогресу.
Історія Центру науково-технічної творчості тісно переплетена з історією рідного краю – Шепетівщини, і почалася зі створенням станції юних техніків на базі приміщення будинку культури 20 грудня 1969 р., в космічну еру яка сприяла бурхливому розвитку мережі ракетно-космічних гуртків. Юні техніки працювали над створенням штучного інтелекту, моделювали автомобілі, кораблі.
З 1975 р. СЮТ переведена у нове типове приміщення по вул. К. Маркса, 48. У ці роки юні техніки взяли курс на раціоналізацію та винахідництво та на виконання спортивних розрядів. Брали участь у республіканських змаганнях. На ко¬лективній радіостанції, яка функціонувала з 1978 року, було проведено зв'язок з багатьма країнами світу в ефірі.
У 1992 році СЮТ було перейменовано на Центр науково-технічної творчості учнівської молоді, який став базою для розвитку науково-технічної творчості міста, школою розвитку соціальної зрілості.
Новий час спонукав Центр до спрямування діяльності на пошук і підтримку юних талантів, інтелектуально-обдарованої молоді, вивчення освітніх потреб, потреб ринку праці, задоволення професійних спрямувань особистості, забезпечення безперервної освіти.
Педколектив з року в рік продовжує невпинно працювати над проблемою по створенню на базі закладу комфортного діяльнісно-розвиваючого середовища для особистісного зростання кожного вихованця, шляхом суттєвого розширення спектру освітніх послуг, оновлення й інноваційного осучаснення діяльнісного змісту використовуваних форм і методів роботи , що в свою чергу позитивно впливає на збільшення динаміки кількісного складу залучення дітей різновікових категорій до занять у ЦНТТУМ.
Реалізовуючи державну політику у сфері позашкільної освіти її правові, соціально-економічні, організаційні, освітні та правові засади Центр ставить мету і завдання:
• запровадження активних форм позашкільної освіти з дітьми та молоддю, розширення діапазону якісних освітніх послуг щодо розвитку здібностей та обдарувань вихованців, слухачів;
• формування широкого світогляду;
• виховання потреби ведення здорового способу життя;
• організація допрофесійної підготовки;
• організація науково-дослідної, експериментальної роботи.
Зараз Центр науково-технічної творчості учнівської молоді - це навчальний заклад, що забезпечує розвиток обдарованих та здібних дітей Шепетівщини, здобуття вихованцями додаткової технічної освіти.
У ЦНТТУМ широкого поширення набула результативна участь вихованців закладу в обласних та всеукраїнських змаганнях з технічного напряму.